Kaliteli Müzik Algısı için Tasarlanan İleri Teknolojiler

Kokleanın Tamamını Kapsayan ve yeni nesil FineHearing teknolojileri, implant kullanıcılarına, doğala şimdiye kadarki en yakın müzik algısını sağlar.

Kokleanın Tamamını Kapsama: Özellikle uzun olarak tasarlanmış bir elektrot dizisinin kokleanın sonuna kadar sokulması sayesinde, kokleanın alçak frekanslardan sorumlu apikal kısmı da elektriksel olarak uyarılır. Kokleanın Tamamını Kapsama, alçak frekanslarda da FineHearing tekolojisinin uygulanmasını sağladığı için, daha gelişmiş ve kompleks bir müzik algısı yaratılır.

FineHearing teknolojisi, FS4 ve FS4-p gibi en güncel kodlama stratejilerine sahiptir ve bu sayede müzik algısına yeni bir boyut kazandırır. Sesi “geleneksel” zarflama tekniğiyle işlemlemenin yarattığı kısıtlamalar, sesin ince detayları da işlemlenerek aşılır. FineHearing özellikle alçak frekanslarda, müziği zevk alarak dinlemek için gerekli olan ek ses perdesi bilgisi sağlar. Bilateral kullanıcılar içinse, binoral bilgilerin daha doğru iletilmesi için senkronize stimülasyona olanak tanır.